Lista Mistrzów
Warhammer - SHEERIF
Naruto
- Brak mistrza
Resident Evil - Brak mistrza
Neuroshima Brak mistrza
Wampir - Brak mistrza
Dragon Story
- Lavi
Underfantasy - Lavi
Cyberpunk - Lavi

Top posters
Lavi (1392)
 
Michaś (707)
 
SHEERIF (513)
 
Robson (479)
 
Anna (476)
 
RafciOo (174)
 
Zero (173)
 
Fenek (45)
 
pczyż (8)
 
Arheros (5)
 

Nasi przyjaciele :)Natura i Postawa

Go down

Natura i Postawa

Pisanie  Anna on Listopad 12th 2008, 21:01

Natura jest najbardziej dominującym aspektem bohatera, lecz wcale nie jedynym. Archetyp, jaki obierzesz dla Natury swojego bohatera, oddaje jego najgłębiej zakorzenionwe uczucia oraz przekonania o sobie i o świecie; określa przy tym główny sposób odnowy punktów Siły Woli.. Wybrana Natura pomaga ci opisać, jakie jest prawdziwe wnętrze twojego bohatera.
Postawa jest kolejnym aspektem osobowości. Dla nij także powinieneś wybrać archetyp, aby opisać tę część osobowoci bohatera, jaką przejawia wobec otoczenia. Postawa to jego druga natura, maska jaką zakłada przed innymi. W zasadzie powinna ona się różnić od archetypu, jaki obrałeś dla Natury, ale nie jest to konieczne. Niezależnie od twojego wyboru, zawsze będzie to jedynie typowa poza bohatera, ponieważ Postawa ulega zmianie równie szybko, jak nastrój człowieka. Wolno ci ww każdej chwili zmienić Postawę na taką, która pozwoli bohaterowi przystosować się do nowych sytuacji i ludzi.

_________________
Each person dies, really, it lives not each.
avatar
Anna
Poziom 10
Poziom 10

Female
Capricorn Horse
Exp : 476
SP : 159
Sława : 8

Powrót do góry Go down

Re: Natura i Postawa

Pisanie  Anna on Luty 26th 2009, 20:34

Twórca
Twoje ambicje wykraczają daleko poza twoje potrzeby; próbujesz stworzyć coś o trwałej wartości dla tych, co przyjdą po tobie. Ludzie potrzebują wielu rzeczy, a ty doznajesz satysfakcji, dając im to, co potrafisz zrobić. Jesteś typem osoby, która usiłuje stworzyć coś wartościowego, założyć miasto, stworzyć firmę lub pozostawić po sobie jakiś trwały spadek. Wielu amerykańskich pionierów było z Usposobienia Twórcami.
- Odzyskujesz Siłę Woli, ilekroć tworzysz lub zakładasz coś ważnego lub o trwałej wartości.

Epikurejczyk
Życie nie ma sensu, jest płytkie i bezcelowe, dlatego bawisz się każdą jego chwilą. Rzym się pali, a ty pijesz wino i śpiewasz. Jesteś hedonistą, sensualistą, sybaryta i po części zwierzęciem. W twoim życiu nie istnieją takie słowa jak zakaz, samo wyrzeczenie czy samodyscyplina. Najbardziej interesują cię teraźniejsze korzyści. Przedkładasz zabawę nad każda, nieco cięższą pracę. Większość Epikurejczyków ma niską Samokontrolę, dlatego tak lubują się w przesycie.
- Odzyskujesz Siłę Woli, ilekroć bawisz się naprawdę dobrze i możesz w pełni wyrazić swoje uniesienie (nawet więcej punktów, jeśli miałeś naprawdę rozrywkową noc).

Brutal
Znają cię jako sadystę, chuligana i twardziela, bawi cię znęcanie się nad słabszymi. Wszystko musi iść zgodnie z twoim planem i nie tolerujesz tych, którzy wchodzą ci w drogę. Liczy się tylko władza i siła; w istocie, dostrzegasz tylko tych, którzy potrafią udowodnić swoją siłę. Nie widzisz nic złego w wymuszaniu swojej woli na innych. Nie lubisz niczego bardziej od sprzeciwiania się, prześladowania, prowokowania i zastraszania tych, którymi pogardzasz - a takich jest wielu. Uczucie dobroci i litości nie jest ci zupełnie obce, ale uznajesz je za słabość i ukrywasz pod maską okrucieństwa wobec innych. Większość Chamów prześladuje słabszych, ale niektórzy stają w ich obronie.
- Odzyskujesz Siłę Woli, ilekroć zastraszysz lub fizycznie zmusisz kogoś do tego, aby spełnił twoje zadania.

Opiekun
Zawsze próbujesz pomóc osobom ze swego otoczenia, usiłując rozpoznać biedę i smutki nieszczęśliwych. Ludzie wokół ciebie polegają na twej stabilności i sile, która ich uspokaja i mobilizuje. Ty jesteś osobą, do której zwracają się ludzie, gdy mają jakiś problem.
- Odzyskujesz Siłę Woli, ilekroć szczęśliwie kogoś ochronisz lub wspomożesz. Czasami wystarczy sam przyjazny uśmiech lub wsparcie ramieniem we właściwym momencie. Musisz w jakiś sposób komuś pomóc, choć może on o tym nie wiedzieć.

Dziecko
Masz wciąż niedojrzałą osobowość i temperament - duży dzieciak, który nigdy nie dorósł. Choć potrafisz (na szczęście) o siebie zadbać, wolisz, aby ktoś nad tobą czuwał, bo czujesz się wtedy bezpiecznie. Często poszukujesz kogoś, kto by się o ciebie troszczył - jakiegoś opiekuna. Niektórzy uważają cię za zepsutego szczeniaka, a inni widza tylko niewinnego cherubinka, nie skażonego przez świat i zło. To bardzo powszechny Archetyp wśród tych członków Rodziny, którzy przeszli Przeistoczenie w młodości i choć później dojrzeli umysłowo, to jednak nie emocjonalnie.
- Odzyskujesz Siłę Woli, ilekroć ktoś zaoferuje ci swą pomoc, nie żądając niczego w zamian.

Konformista
Jesteś oportunistą. Branie sprawy w swoje ręce nie leży w twojej naturze. Łatwo się adaptujesz, harmonizujesz, dostosowujesz, przystosowujesz i godzisz z każdą nową sytuacją, w której się znajdziesz. Kryjesz się w cieniu najjaśniejszej gwiazdy - osoby, którą uważasz za wzór, powierzając swój los w jej ręce. Nie chcesz i nie lubisz przeciwstawiać się dominującym trendom czy buntować się. Nienawidzisz sprzeczności i niestabilności, i wiesz, że pomagając silnemu przywódcy, zapobiegasz nadejściu chaosu. Każda trwała grupa potrzebuje jakiegoś Konformisty.
- Odzyskujesz Siłę Woli, ilekroć twoja grupa (ród) dokona czegoś, dzięki twemu wsparciu i pomocy.

Cwaniak
Jaki ma sens ciężka praca, jeśli można mieć coś za nic? Po co harować, jeśli sama rozmowa załatwia to, co chcesz osiągnąć? Zawsze próbujesz znaleźć jakiś łatwiejszy sposób, najkrótszą drogę do sukcesu i bogactwa. Niektórzy ludzie mogą nazywać twoje postępowanie oszustwem lub jawną kradzieżą, ale ty wiesz, że robisz to samo co wszyscy, tyle ze lepiej. Życie to gra, wiec sprawia ci ogromną satysfakcją przechytrzanie innych. Cwaniacy pełnią w życiu wiele ról, możesz być więc złodziejem, oszustem, ulicznym włóczęgą, przedsiębiorcą, kierownikiem lub po prostu malwersantem.
- Odzyskujesz Siłę Woli, ilekroć uda ci się skłonić kogoś podstępem do tego, aby cię wyręczył zgodnie z twoim zamierzonym celem.

Gbur
Jesteś z natury drażliwą i grubiańską osobą, bierzesz wszystko na poważnie i nie znajdujesz w życiu nic do śmiechu (choć możesz mieć ciężki dowcip). Cynizm to twoje drugie imię; to narzędzie, za pomocą którego wszystko osądzasz. Masz świetne pojęcie o rzeczywistych mechanizmach działań, zwłaszcza jeśli tyczą się one areny ludzkich starań. Już dawno temu głupota postępowania innych przestała cię zaskakiwać.
- Odzyskujesz Siłę Woli, ilekroć ktoś popełni jakąś głupotę dokładnie tak, jak to przewidziałeś. Musisz to głośno zapowiedzieć innym bohaterom lub prywatnie, Narratorowi.

Ekscentryk
Zawsze znajda się ludzie, którzy nie pasują do reszty i ty jesteś takim heretykiem. Twoje przekonania, motywację i pojęcie stosowności są całkowitą antytezą status quo. Jesteś nie tyle bezcelowym buntownikiem, co niezależnym myślicielem, który nie należy do społeczności, w której się narodził. Nie przeklinasz moralności innych, ale przywykłeś do własnego dziwnego kodeksu zachowania. Ekscentrycy zwykle cechują się lekceważącym stosunkiem, a niektórzy mają naprawdę udziwnione gusta i pragnienia.
- Odzyskujesz Siłę Woli, ilekroć zagrasz społeczności i jej przykazaniom na nosie, bez ponoszenia konsekwencji (częściej wampirzej społeczności niż ludzkiej).

Organizator
Nie znosisz chaosu i bałaganu, dlatego starasz się panować nad sytuacja i zaprowadzać porządek, aby zlikwidować anarchię. Lubisz być u władzy, twoim celem jest organizacja rzeczy i spraw, z przyzwyczajenia starasz się, aby wszystko szło gładko. Pokładasz bezwzględną wiarę we własny osąd i zwykle oceniasz wszystko w kategoriach biale-czarne: "To nie zadziała", "Jesteś ze mną lub przeciwko mnie", "Można to zrobić na dwa sposoby - mój lub zły".
- Odzyskujesz Sile Woli, ilekroć możesz przewodzić grupie, by wypełnić jakieś znaczące zadanie.

Fanatyk
Masz swój cel, któremu jesteś całkowicie podporządkowany; to główna siła twojego życia, na dobre czy na złe. Poświęcasz temu każdą odrobinę swojej krwi i namiętności; możesz nawet się czuć winnym, kiedy trawisz czas na cokolwiek innego. Nie dopuścisz, aby cokolwiek stanęło ci na drodze - w każdym razie nic, czego nie mógłbyś pokonać. Możesz na tym ucierpieć ty i wszyscy z twojego otoczenia, lecz twój cel jest dla ciebie wszystkim - cel uświęca środki. Zanim rozpocznie się gra, postaraj się opisać swój cel i zdefiniować, w jaki sposób może on wpływać na twoje zachowanie.
- Odzyskujesz Siłę Woli, ilekroć dokonasz czynu, który zbliży cię do osiągnięcia celu.

Pozer
Jesteś równie elegancki, jak niemoralny; niektórzy widzą w tobie szubrawca, Don Juana, hulakę lub po prostu próżniaka - ale ty uważasz się za ich wszystkich razem wziętych. Jesteś świetnym aktorem, który uwielbia robić wszystko na pokaz. Nic nie absorbuje cię bardziej niż publiczność, która potrafi cię docenić. To prawda, że kochasz ludzi, ale jeszcze bardziej kochasz robić na nich wrażenie. Choć rzeczywiście możesz być doskonałym kochankiem, flirt sprawia ci prawie równą satysfakcję jak rozkosz samego aktu. Szarmanci znacznie różnią się miedzy sobą temperamentem i ambicjami, ale łączy ich wspólne pragnienie zwracania na siebie uwagi.
- Odzyskujesz Siłę Woli, ilekroć uda ci się kogoś oczarować lub wywrzeć na kimś wrażenie. Osądza to zawsze Narrator, nawet jeśli sprawa dotyczy reszty bohaterów.

Błazen
Jesteś głupcem, idiotą, żartownisiem, klownem lub komikiem, wiecznie strojąc sobie żarty z siebie i z innych. Nieustannie dopatrujesz się humoru w każdej sytuacji i zawsze usiłujesz walczyć z przypływami wewnętrznej depresji. Nienawidzisz smutku i bólu, i stale starasz się odciągnąć myśli innych od mrocznej strony życia. Czasem robisz niemal wszystko, aby zapomnieć o cierpieniach życia. Twoje szczególne poczucie humoru nie zawsze działa na twych przyjaciół, ale sprawia, ze czujesz się lepiej. Niektórym Błaznom udaje się uciec cierpieniom i są oni naprawdę szczęśliwi, lecz większość nigdy nie zaznaje ulgi.
- Odzyskujesz Siłę Woli, ilekroć posługując się humorem podniesiesz na duchu osoby z twojego otoczenia, zwłaszcza jeśli pozwoli ci to zapomnieć o własnym bólu.

Sędzia
Jako osobą ugodową, mediator, arbiter, pojednawca i rozjemca, zawsze usiłujesz sprawić, aby wszystko było lepsze. Szczycisz się swym racjonalizmem, umiejętnością oceny i zdolnością dedukcji, pozwalająca wyciągać sensowne wnioski z podanych faktów. Walczysz o prawdę, choć zdajesz sobie sprawę, jak trudno ją stwierdzić. Szanujesz sprawiedliwość, gdyż jest ona środkiem, dzięki któremu prawda może triumfować. Uważasz, iż każdy człowiek ma w sobie twórczy potencjał, który jednak trudno jest wydobyć i wykorzystać. Nienawidzisz niezgody i sporów, stronisz od dogmatyzmu. Czasami Sędziowie są dobrymi przywódcami, choć ich brak intuicji może czasem prowadzić do podtrzymywania status quo, zamiast poszukiwania lepszych rozwiązań.
- Odzyskujesz Siłę Woli, ilekroć uda ci się wydobyć prawdę z sieci kłamstw lub twoje sądy pogodzą ze sobą skłócone osoby.

Samotnik
Jesteś typem osoby, która zawsze jest samotna, nawet w tłumie. Jesteś wędrowcem, łowcą i samotnym wilkiem. Chociaż inni mogą myśleć, że jesteś samotny, opuszczony, wyalienowany lub izolujesz się, naprawdę wolisz własne towarzystwo od kompanii innych. Może tak być z wielu rożnych powodów: nie rozumiesz ludzi lub rozumiesz ich aż nazbyt dobrze, ludzie cię nie lubią albo lubią cię za bardzo, a może po prostu zagubiłeś się w swoich własnych myślach. Masz swoje własne ku temu powody.
- Odzyskujesz Siłę Woli, ilekroć samotnie i bez pomocy innych wypełnisz jakąś ważną misję, która w jakiś sposób pomoże całej grupie. Liczba odzyskanych punktów zależy od doniosłości osiągnięcia.

Męczennik
Każdy posiada potrzebę cierpienia, ale tylko niektórzy się nią kierują. Jeszcze mniej osób żyje życiem Męczennika, ale ty do nich należysz. Twoje pragnienie samo poświęcenia wypływa z poczucia niższości, uczucia braku kontroli albo nadmiernie rozwiniętej wrażliwości. Dla swych przekonań i ideałów jesteś gotów znieść długotrwale i ciężkie cierpienia. W najlepszym wypadku, Męczennik oczekuje tylko sympatii i zauważenia swoich cierpień, mogąc nawet udawać czy wyolbrzymiać ból lub stratę. W najgorszym razie, Męczennik wybierze cierpienia lub nawet Ostateczną Śmierć, niż miałby się wyprzeć swej religii, przekonań, pryncypiów, celu czy przyjaciół.
- Odzyskujesz Siłę Woli, ilekroć poświęcasz się w rzeczywisty i natychmiastowy sposób za swoje przekonania lub inną osobę.

Buntownik
Jesteś malkontentem, obrazoburcą i nieposłusznym wolnomyślicielem. Masz niezależne przekonania i wolną wolę, dlatego niechętnie wiążesz z jakąś szczególną ideą czy ruchem. Należysz tylko do siebie i pragniesz jedynie wolności. Nie jesteś dobrym podwładnym ani też świetnym przywódcą (chyba że twoi podwładni chcą iść za tobą wszędzie tam, gdzie ich prowadzisz). Zwykle nie słuchasz się autorytetów, posuwając się nawet do głupoty.
- Odzyskujesz Siłę Woli, ilekroć twój bunt przeciw status quo okaże się mieć jak najlepsze intencje.

Bojownik
Bez względu na wszystko, zawsze usiłujesz przeżyć. Możesz wytrzymać, dać sobie radę, wylizać się, wytrwać i przeżyć prawie każdą sytuację. Kiedy marsz staje się ciężki, ty idziesz dalej. Nigdy nie tracisz nadziei i nigdy się nie poddajesz. Nigdy. Nic nie złości cię bardziej, niż osoba, która nie walczy o lepsze lub która ulega bezimiennym siłom wszechświata.
- Odzyskujesz Siłę Woli, ilekroć przeżyjesz trudną sytuację dzięki swojemu sprytowi i wytrwałości.

Tradycjonalista
Jesteś ortodoksyjnym, konserwatywnym i ekstremalnie tradycjonalnym osobnikiem. Wszystko, co było dla ciebie dobre za czasów twej młodości, jest wystarczająco dobre i teraz. Prawie wcale się nie zmieniasz. Ogólnie rzecz biorąc, przeciwstawiasz się zmianom z powodu samej zmiany - jaki ona ma cel? Niektórzy mogą cię uważać za sknerę, reakcjonistę lub po prostu za starego piernika. Zawsze usiłujesz zachować status quo.
- Odzyskujesz Siłę Woli, ilekroć uda ci się obronić status quo i zapobiec zmianie.

Wizjoner
Niewielu jest na tyle odważnych, silnych czy obdarzonych taką wyobraźnią, aby wyjść poza ciążące jarzmo społeczeństwa, poza doczesne myśli i ujrzeć coś więcej. Społeczeństwo traktuje takich ludzi zarówno z szacunkiem, jak i lekceważeniem - gdyż to Wizjonerzy wiodą społeczeństwo ku przyszłości, ale czasem tez mamią je i zwodzą. Możesz być spirytualistą, szamanem, zwolennikiem ruchu New Age, mistykiem, filozofem lub wynalazcą, ale kimkolwiek jesteś, zawsze szukasz czegoś więcej. Sięgasz wzrokiem ponad pęta konwencjonalnej wyobraźni i stwarzasz nowe możliwości. Chociaż możesz chodzić z głową w chmurach i mięć niepraktyczne zdolności, pełen jesteś nowych pomysłów i sposobów nowego postrzegania.
- Odzyskujesz Siłę Woli, ilekroć uda ci się przekonać innych, aby uwierzyli w twoje wizje i postępowali zgodnie z twoją wizją przyszłości.

_________________
Each person dies, really, it lives not each.
avatar
Anna
Poziom 10
Poziom 10

Female
Capricorn Horse
Exp : 476
SP : 159
Sława : 8

Powrót do góry Go down

Powrót do góry


 
Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach