Lista Mistrzów
Warhammer - SHEERIF
Naruto
- Brak mistrza
Resident Evil - Brak mistrza
Neuroshima Brak mistrza
Wampir - Brak mistrza
Dragon Story
- Lavi
Underfantasy - Lavi
Cyberpunk - Lavi

Top posters
Lavi (1392)
 
Michaś (707)
 
SHEERIF (513)
 
Robson (479)
 
Anna (476)
 
RafciOo (174)
 
Zero (173)
 
Fenek (45)
 
pczyż (8)
 
Arheros (5)
 

Nasi przyjaciele :)Potwory, wszędzie potwory...

Go down

Potwory, wszędzie potwory...

Pisanie  Anna on Listopad 12th 2008, 21:55


Wypełniają naszą wyobraźnię. Chowają się pod naszymi łóżkami. Czają się w mrocznych zakamarkach naszej pierwotniej podświadomości. Nie uciekniesz, nie schowasz się - dopadną cię wszędzie. To bestia, to niszczyciel, to Lusus Natura.
Co to jest i dlaczego się tego lękamy?
Jakie ma imię?
Zawsze mieliśmy swoje Diabły. Długo rozpalały romantyczną wyobraźnię zarówno księży jak i poetów. Kiedyś nazywaliśmy je Trollami, potem nadano im imię Demonów, a następnie Wiedźm warzących przeklęte mikstury. Jeszcze później powiedziano, że Potwór to głodny Wilk, Bogeyman czy Godzilla strasznego okresu Zimnej Wojny. W końcu ktoś nazwał To ludzką ignorancją i nietolerancją. Przez jakiś czas starano nam się wmówić, że potwory w ogóle nie istnieją, że wszystko o Wszechświecie już wiadomo lub będzie wiadomo wkrótce.
Ale teraz wiemy lepiej. Odświerzyliśmy naszą znajomość z Bestią. Poznaliśmy jej prawdziwe imię.
Teraz rozumiemy bezmiar wieczności, jej niewyobrażalną nieskończoność, chaos jej struktury i własną żałosną nikłość. Wreszcie uznaliśmy wagę problemów, jakie przed nami stoją i naszą widoczną niemożność dokonania nieodzownej dla naszego ocalenia zmiany.
Dziś uchwyciliśmy przebłysk rzeczywistości i zobaczyliśmy prawdę zza zasłony. Zatoczyliśmy pełen krąg i na powrót odkryliśmy Diabła. Odzyskaliśmy nasze starożytne dziedzictwo. Odnaleźliśmy to, czemu nadawaliśmy tak wiele imion - źródło naszego śmiertelnego strachu.
Odnaleźliśmy wroga... To my.
Jesteśmy poszukiwaczami, wiecznie szukającymi niepokojącej prawdy o naszych ludzkich ograniczeniach, szukąjacymi w sobie tego, co jest niejasne, niepewne lub nieczyste - tego, co nie jest nazwane. Dzięki potworom tworzymy, uzyskujemy wgląd w naszą "mroczną połowę". Owe diabły wyrażają to, co zalega najgłębsze i najbardziej niedostepne poziomy naszej podświadomości. Od niepamiętnych czasów dawały nam dostęp do naszego zwierzęcego ja, prawdziwe zaspokojenie emocjonalnych potrzeb i obietnicę brutalnej sprawiedliwości.
Wampir jest kwintesencją diabła, jemu to bowiem poświęcamy tyle miejsca w naszych myślach. Wampiry odżywiają sie podobnie jak my, zabijając, i przez smierć mogą odczuwać ten sam lęk, winę, pragnienie ucieczki. Uwięzione są w takim samym cyklu postu, święta i oczyszczenia. Podobnie jak my pragną zbawienia, czystości i pokoju. Wampir jest poetycką ekspresją naszych najgłębszych lęków i cieniem naszych najbardziej pierwotnych popędów.
I tak jak bohater z legendy musi zejść do Czyśćca, stanąć przed swoim katem, przełamać własne słabości i ostatecznie doznać oczyszczenia, tak aby powrócić do domu z darem ognia, tak i my musimy zejść na samo dno naszej duszy i powrócić do życia, dzierżąc wydarte sekrety. I to jest prawdziwa podróż Prometeusza. Takie jest znaczenie mitu. Tylko poprzez taką podróż możemy odkryć naszą prawdziwą naturę i śmiało spojrzeć w lustro.
Pokusa obietnicy duchowego zespoolenia jest niemal nie do odparcia. Zatem jednak jest to też najbardziej niepokojące przedsięwzięcie. Musicie uważać i kroczyć naprzód ostrożnie - nie ma bowiem podróży bez niebezpieczeństw. Nie zaglądajcie wgłąb własnej duszy, jesli nie macie w sobie tyle siły, by stawić czoła temu, co w niej znajdziecie.
Tak więc pamiętajcie:
Nie ma zadnych potworów...

_________________
Each person dies, really, it lives not each.
avatar
Anna
Poziom 10
Poziom 10

Female
Capricorn Horse
Exp : 476
SP : 159
Sława : 8

Powrót do góry Go down

Powrót do góry


 
Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach