Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.
Lista Mistrzów
Warhammer - SHEERIF
Naruto
- Brak mistrza
Resident Evil - Brak mistrza
Neuroshima Brak mistrza
Wampir - Brak mistrza
Dragon Story
- Lavi
Underfantasy - Lavi
Cyberpunk - Lavi

Top posters
Lavi (1392)
PKT Jutsu w odniesieniu do stopni. Vote_lcapPKT Jutsu w odniesieniu do stopni. Voting_barPKT Jutsu w odniesieniu do stopni. Vote_rcap 
Michaś (707)
PKT Jutsu w odniesieniu do stopni. Vote_lcapPKT Jutsu w odniesieniu do stopni. Voting_barPKT Jutsu w odniesieniu do stopni. Vote_rcap 
SHEERIF (513)
PKT Jutsu w odniesieniu do stopni. Vote_lcapPKT Jutsu w odniesieniu do stopni. Voting_barPKT Jutsu w odniesieniu do stopni. Vote_rcap 
Robson (479)
PKT Jutsu w odniesieniu do stopni. Vote_lcapPKT Jutsu w odniesieniu do stopni. Voting_barPKT Jutsu w odniesieniu do stopni. Vote_rcap 
Anna (476)
PKT Jutsu w odniesieniu do stopni. Vote_lcapPKT Jutsu w odniesieniu do stopni. Voting_barPKT Jutsu w odniesieniu do stopni. Vote_rcap 
RafciOo (174)
PKT Jutsu w odniesieniu do stopni. Vote_lcapPKT Jutsu w odniesieniu do stopni. Voting_barPKT Jutsu w odniesieniu do stopni. Vote_rcap 
Zero (173)
PKT Jutsu w odniesieniu do stopni. Vote_lcapPKT Jutsu w odniesieniu do stopni. Voting_barPKT Jutsu w odniesieniu do stopni. Vote_rcap 
Fenek (45)
PKT Jutsu w odniesieniu do stopni. Vote_lcapPKT Jutsu w odniesieniu do stopni. Voting_barPKT Jutsu w odniesieniu do stopni. Vote_rcap 
pczyż (8)
PKT Jutsu w odniesieniu do stopni. Vote_lcapPKT Jutsu w odniesieniu do stopni. Voting_barPKT Jutsu w odniesieniu do stopni. Vote_rcap 
Arheros (5)
PKT Jutsu w odniesieniu do stopni. Vote_lcapPKT Jutsu w odniesieniu do stopni. Voting_barPKT Jutsu w odniesieniu do stopni. Vote_rcap 

Nasi przyjaciele :)



PKT Jutsu w odniesieniu do stopni.

5 posters

 :: Uniwersa :: Naruto

Strona 1 z 2 1, 2  Next

Go down

PKT Jutsu w odniesieniu do stopni. Empty PKT Jutsu w odniesieniu do stopni.

Pisanie  Michaś Październik 22nd 2008, 08:31

Siedząc wczoraj przemyślałem nieco sprawę odnośnie owych punktów i doszedłem do wniosku, iż jednak warto będzie trochę ulepszyć obecny system, a właściwie dopisać tylko 2 rzeczy.

Za stopień X otrzymujemy Y PKT JUTSU:
Gennin - 2pkt
Chuunin - 3pkt
Jounin - 4pkt
Special Jounin - 5pkt
Senin - 10pkt
Legendarny Senin - 15pkt
Kage - 20pkt

Jednocześnie z tego miejsca chciałbym przeprosić Laviego za ograniczanie rozwoju jego postaci. Wszystko.

Pozdrawiam.
Michaś
Michaś
Poziom 12
Poziom 12

Male
Virgo Goat
Exp : 707
SP : 866
Sława : 13

Powrót do góry Go down

PKT Jutsu w odniesieniu do stopni. Empty Re: PKT Jutsu w odniesieniu do stopni.

Pisanie  Lavi Październik 22nd 2008, 08:44

LOL Razz Hehe ;]

No comment Smile

Małe pytanie czy to się dostaje awansując na ten stopień czy co poziom od dostania stopnia ?
Lavi
Lavi
Poziom 17
Poziom 17

Male
Pisces Cat
Exp : 1392
SP : 2045
Sława : 16

Powrót do góry Go down

PKT Jutsu w odniesieniu do stopni. Empty Re: PKT Jutsu w odniesieniu do stopni.

Pisanie  Michaś Październik 22nd 2008, 08:49

Od dostania.
Michaś
Michaś
Poziom 12
Poziom 12

Male
Virgo Goat
Exp : 707
SP : 866
Sława : 13

Powrót do góry Go down

PKT Jutsu w odniesieniu do stopni. Empty Re: PKT Jutsu w odniesieniu do stopni.

Pisanie  SHEERIF Listopad 4th 2008, 15:47

Dobry pomysł z tym że im wyższy stopień wtajemniczenia tym szybciej przysfaja sie wiedze i co zatym idzie dostaje sie więcej pkt. na jutsu Cool Osobiscie jestem przekonany ze to powinno niezle chodzic. No bo przeciez ktos kto jest tam powiedzm juz w ANBU albo wyżej powinien częściej niz raz na pare lev uczyc sie nowego jutsu z wyższej półki.
SHEERIF
SHEERIF
Poziom 10
Poziom 10

Male
Taurus Dragon
Exp : 513
SP : 594
Sława : 13

Powrót do góry Go down

PKT Jutsu w odniesieniu do stopni. Empty Re: PKT Jutsu w odniesieniu do stopni.

Pisanie  Lavi Listopad 4th 2008, 19:52

System raczej jest już wyważony ale ciężko go sprawdzić gdyż mało kto ma 20 lvl by powiedzieć jak to idzie. Jako prawie Special Jounin mogę powiedzieć że na razie nie mam na co narzekać ilość pkt jest w stosunku do fabuły wręcz idealna. Gdybym dostawał więcej to nauczyłbym się dwóch Jutsu podczas jednej misji a o to raczej ciężko. Jednocześnie byłbym za tym by przyznawać jakieś pkt za np. naukę w grze, tak jak czytam książki o medycynie. Nie muszą to być porażające ilości ale z 1-3 pkt. dodatkowych na poziom na forum można by dodać. Tak mi się przynajmniej wydaje, wszystko wyjdzie w praniu tak więc a system sam się dopieści. Co o tym reszta sądzi ?
Lavi
Lavi
Poziom 17
Poziom 17

Male
Pisces Cat
Exp : 1392
SP : 2045
Sława : 16

Powrót do góry Go down

PKT Jutsu w odniesieniu do stopni. Empty Re: PKT Jutsu w odniesieniu do stopni.

Pisanie  SHEERIF Listopad 4th 2008, 23:31

Lavi dobrze mówi z dodatkowymi pkt za poświęcanie czasu na czytanie i uczenie się różnych rzeczy. Ale będzie to adekwatne do nauki jeżeli dana osoba, na ten przykład Lavi czytając książki medyczne te dodatkowe pkt wyda na właśnie medyczne jutsu. A nie na jakąś super technike do której normalnie zabrakło by mu pkt. po przejściu na następny poziom. Jednak mistrz nie może z tym przesadzić,(jeżeli już na te pkt się zdecyduje) ponieważ może się okazać że wielu może nie wszyscy ale część zacznie po prostu cały czas czytać książki na przykład zamiast grać postacią by dostać te dodatkowe pkt właśnie.
SHEERIF
SHEERIF
Poziom 10
Poziom 10

Male
Taurus Dragon
Exp : 513
SP : 594
Sława : 13

Powrót do góry Go down

PKT Jutsu w odniesieniu do stopni. Empty Re: PKT Jutsu w odniesieniu do stopni.

Pisanie  Anna Listopad 5th 2008, 00:38

Pomysł z dodatkowymi pkt za naukę jest niegłupi, muszę przyznać. Ale trzeba by to jakoś szerzej obmyślić, np. uważam, że jesli byłyby dodatkowe pkt za czytanie książek to powinny też być np. za trening limitu i technik z nim związanych. To samo jeżeli chodzi o treningi taijutsu i reszty. Wiecie o co mi chodzi, trenować można na różne sposoby i jeśli jeden z nich byłby nagradzany pkt to reszta też powinna (przynajmniej tak mi się wydaje). Zobaczymy co na to Rob i nasz tabalugowy master Very Happy
Anna
Anna
Poziom 10
Poziom 10

Female
Capricorn Horse
Exp : 476
SP : 159
Sława : 8

Powrót do góry Go down

PKT Jutsu w odniesieniu do stopni. Empty Re: PKT Jutsu w odniesieniu do stopni.

Pisanie  Robson Listopad 5th 2008, 10:57

Trening w Naruto to ważny wątek.. bo przecież pkty otrzymywane tylko za posty.. to lekki bezsens.. Trzeba wprowadzić inny rodzaj treningu - fabularny. Jezeli jakis mistrz pokaze technike postaci a ta bedzie trenować tą technike to wkoncu sie uda mu to zrobic i trzeba sie zastanowac co dawac pkty czy odrazu całą technike.
Robson
Robson
Poziom 10
Poziom 10

Male
Pisces Goat
Exp : 479
SP : 547
Sława : 3

Powrót do góry Go down

PKT Jutsu w odniesieniu do stopni. Empty Re: PKT Jutsu w odniesieniu do stopni.

Pisanie  Lavi Listopad 5th 2008, 16:44

Nie, nie nie... Robson momencik jak to pkt za posty są bez sensu. Pomyśl przez chilkę jakbyś miał trenować fabularnie i tylko za to dostawać pkt to wszyscy by czytali i trenowali a przecież nie o to chodzi w grze. Pkt za poziom to pewnego rodzaju odwzorowanie za trening którego nie widać w grze a które występuje np. przeskakując jakiś okres czasu lub za samo bieganie i wykonywanie misji nie koniecznie walczących. Tego aspektu pod żadnym pozorem bym nie wyeliminował, jedynie co trzeba sprecyzować ile ktoś może dostać pkt dodatkowych lub o ile mógłby sobie zmniejszyć koszt techniki ucząc się ją już w grze fabularnie tracąc na to tam czas. Jeżeli już powinniśmy przydzielać pkt do pewnego maximum który mógłby być zależny od poziomu. Np. Genin przykładowo za wybitnie osiągnięcia i specjalistyczny trening (nie mówimy to o standardowych bo takie to byle głupi potrafi) dałby mu do 4 pkt na poziom max.

Według mnie pkt powinny być przyznawane za różne rzeczy:
- do 2 pkt. za trening specjalistyczny trening wymyślony przez gracza który w pewnym stopniu pomógł mu spojrzeć na sprawę z innej niż zwykle perspektywy (tak jak doradziłem Michałowi trening w deszczu, on wie o co mi chodzi).
- do 3 pkt. za sprawną taktykę, rozgryzienie technik i sposobów na danego wroga. Intelekt to jedna z ważniejszych rzeczy jakie shinobi mieć powinien. Cóż z tego że ma się mocne techniki, jak się trafi na innego równie mocnego lub po prostu cwańszego to nawet fuzja Byakugan i Sharignana nic nie pomoże.
- do 2 pkt. misje, rozmowa, zachowywanie się zgodnie z własnym charakterem i celami w życiu.

Można by jeszcze wymienić sporo rzeczy, a te tutaj to tylko przykłady. Jednakowo nie można przesadzać z tymi punktami lub jeśli je wprowadzić to gracze którzy są na wyższych poziomach powinni dostać jakieś pkt gratis gdyż grając wcześniej system wedle którego robili postać nie uwzględniała tego aspektu. Dla przykładu można im dać uśrednioną wartość z wszystkich poziomów wstecz od aktualnego.

NAJLEPSZYM ROZWIĄZANIE jest po prostu nic nie zmieniać i pkt które dostaje się za poziom uznać za trening wczucie się i inne bzdety które gracz dostaje. No bo co moja postać jest Jouninem i ostatnio za walkę z nimi dostałem po +50 do dwóch statystyk i teraz myśląc logicznie takich walk w przeszłości musiałem mieć więcej stąd też należałoby mi się trochę więcej pkt gratis. W tym momencie powstają zgrzyty bo o ile teraz to nie przeszkadza to potem może się okazać że Jounin ma niewiele mniejsze staty o Kage bo grał na innych zasadach od wcześniejszego poziomu dzięki czemu miał lepszą okazję do treningów.

Dlatego też jestem albo za wymyśleniem systemu który rewanżowałby straty wyższym poziomom albo za odjęcie pkt. które dostaliśmy wtedy na trening.
Lavi
Lavi
Poziom 17
Poziom 17

Male
Pisces Cat
Exp : 1392
SP : 2045
Sława : 16

Powrót do góry Go down

PKT Jutsu w odniesieniu do stopni. Empty Re: PKT Jutsu w odniesieniu do stopni.

Pisanie  Michaś Listopad 5th 2008, 16:46

Po pierwsze to nikt z Was tak nie robi do tej pory Rob.
Po drugie: jako MG Naruto oświadczam, że za czytanie książek zdobywa się tylko teoretyczne podstawy techniki, a co za tym idzie? Technika może stać się tańsza o 1, ewentualnie 2 punkty, lecz jest to zależne od jej rangi. Wiadomo, że nie spuszczę techniki Rangi C o 2pkt.
I rzecz jasna, książka musi być ściśle związana z owym Jutsu: "Pływając nie nauczysz się używać łopaty" - ot takie podsumowanie Wink.


EDIT::
Przecież Rob...za trening fabularny dostaliście już punkty raz, a póki co nie trenowaliście nie wiadomo jak dużo, aby dostać znowu. Nie będę Wam rozdawał po 100pkt za to, że przez tydzień sobie ćwiczysz kopanie pniaka.
Liczę na kreatywność w opisie treningu, bowiem trenowanie ciągle tego samego nie będzie dawało Wam zbyt wiele.

EDIT 2::
Być może te słowa powtórzą się po raz drugi, bowiem Lavi złośliwie Razz musiał napisać post przede mną, a mi nie chce się już modyfikować go. Mimo wszystko, moje stanowisko w tej sprawie znacie.
Lavi - masz rację z tymi statystykami i równanie się mocą Jounina z Kage, lecz owe pkt to będzie tutaj raczej rzadkość. Stanowią one lekki efekt tego, że postać po miesięcznym posunięciu sesji coś robiła i za to pkt dostaje.
Mimo wszystko każdy z Was będzie tak dostawał pkt i postaram się nie dopuścić do tego, aby wystąpiły jakieś nierówności.

A jednym słowem: osoby lepiej wczuwające się w klimat, mają u MG zawsze jakiś +.
Przykładowo: Robert w swojej KP napisał, że jego postać jest poważna. Tylko trzema słowami mogę to skomentować: Ha ha ha Wink


Ostatnio zmieniony przez Mr P dnia Listopad 5th 2008, 16:53, w całości zmieniany 1 raz
Michaś
Michaś
Poziom 12
Poziom 12

Male
Virgo Goat
Exp : 707
SP : 866
Sława : 13

Powrót do góry Go down

PKT Jutsu w odniesieniu do stopni. Empty Re: PKT Jutsu w odniesieniu do stopni.

Pisanie  Lavi Listopad 5th 2008, 16:51

Ale ciągle nie określiłeś się w najważniejszej kwestii czyli RÓWNOWAGI SYSTEMU.

Ja wiem że trenowaliśmy raptem tydzień i takie tam. Ale spójrz na to z innej strony, Adrian dopiero co zaczyna i on na poziomie Jounina będzie miał więcej pkt od nas wszystkich niż np ja mam teraz bo może dostać dodatkowe pkt za treningi.

I moje zdanie jest takie:
- Albo coś z tym zrobisz i zbalansujesz to albo będzie kaszana.

I nie chodzi mi to o te pkt które teraz dostaliśmy ale o całokształt.
Lavi
Lavi
Poziom 17
Poziom 17

Male
Pisces Cat
Exp : 1392
SP : 2045
Sława : 16

Powrót do góry Go down

PKT Jutsu w odniesieniu do stopni. Empty Re: PKT Jutsu w odniesieniu do stopni.

Pisanie  Michaś Listopad 5th 2008, 16:56

W sumie to racja. Nie zastanowiłem się nad tym wcześniej.
W takim razie nikt już nie będzie dostawał punktów za treningi. Wyjątkiem jest tylko ogólne przesunięcie fabuły, całego świata.
Michaś
Michaś
Poziom 12
Poziom 12

Male
Virgo Goat
Exp : 707
SP : 866
Sława : 13

Powrót do góry Go down

PKT Jutsu w odniesieniu do stopni. Empty Re: PKT Jutsu w odniesieniu do stopni.

Pisanie  SHEERIF Listopad 5th 2008, 17:17

Lavi ja myślę że należy tą kwestje zostawić samemu Mr P. Ale nawet jeżeli miałbym dostawa więcej pkt za treningi różnego typu to uważam że i tak nie będzie to jakaś wielka ilość. Bo żeby taką ilością się stała musiałbym się za opuścić w fabule, której notabene jeszcze nawet nie zacząłem. Więc myślę że nie masz się o co martwic że ja na poziomie Junina będe miał więcej jutsu od ciebie np. na poziomie już Senina. Bo to raczej niemożliwe w przypadku kiedy Mr P wprowadził nowe ilości otrzymywanych pkt.
SHEERIF
SHEERIF
Poziom 10
Poziom 10

Male
Taurus Dragon
Exp : 513
SP : 594
Sława : 13

Powrót do góry Go down

PKT Jutsu w odniesieniu do stopni. Empty Re: PKT Jutsu w odniesieniu do stopni.

Pisanie  Lavi Listopad 5th 2008, 17:47

Widać Adrian nie jest ci znany EFEKT MOTYLA ;P

Polecam poczytanie o tym bo to fajna sprawa nawet Very Happy
Lavi
Lavi
Poziom 17
Poziom 17

Male
Pisces Cat
Exp : 1392
SP : 2045
Sława : 16

Powrót do góry Go down

PKT Jutsu w odniesieniu do stopni. Empty Re: PKT Jutsu w odniesieniu do stopni.

Pisanie  SHEERIF Listopad 5th 2008, 17:56

Niestety nie czytałem. Ale znam to że uderzenie skrzydeł motyla gdzieś tam, może wywołać tajfun w zupełnie innej części naszej planety. A masz może efekt motyla? Jeśli tak to chętnie przeczytam. A co do Warhamera jeżeli miałbym prowadzić to chciałbym abyście się chociaż trochę zaznajomili z tymże Światem. Ponieważ jest on już bardzo dobrze wyklarowany. Jeżeli ktoś jest zainteresowany mogę pożyczyć książki z powyższą tematyką.
SHEERIF
SHEERIF
Poziom 10
Poziom 10

Male
Taurus Dragon
Exp : 513
SP : 594
Sława : 13

Powrót do góry Go down

PKT Jutsu w odniesieniu do stopni. Empty Re: PKT Jutsu w odniesieniu do stopni.

Pisanie  Lavi Listopad 5th 2008, 18:31

Właśnie przytoczyłeś założenie EFEKTU MOTYLA co jest niektórym znane bardziej pod pojęciem TEORII CHAOSU. Zakłada ona że nawet coś co ma małe znaczenie i wpływ jaki wywołał jest zbyt mały z początku by mieć jakiekolwiek znaczenie. Z czasem ten błąd rośnie i w rezultacie powiela się w bardzo szybkim tempie dając przerażające zmiany.

Hehe... tak trochę o fizyce.

Nasze forum też uczyi a co Razz
Lavi
Lavi
Poziom 17
Poziom 17

Male
Pisces Cat
Exp : 1392
SP : 2045
Sława : 16

Powrót do góry Go down

PKT Jutsu w odniesieniu do stopni. Empty Re: PKT Jutsu w odniesieniu do stopni.

Pisanie  SHEERIF Listopad 5th 2008, 18:52

Ja bym Się nie obraził gdybym w szbkim tępie nabył wiele nowych umiejętności. Ale jest to nie możliwe ponieważ jak już wcześniej nadmieniłem nie zacząłem jeszcze faktycznej gry na forum. Z drugiej jednak strony w naszej małej społeczności niegrozi nam chyba wysforowanie się o wiele do przodu przed innych nikomu, no może poza tobą Lavi, bo troszke odstajesz od reszty. Ale koniec pierduł czy ktoś jest zainteresowany dokształceniem się w temacie Warhammer bo niewiem jak tam u was ze znajomością Świata. Ja sam nieznam na wskroś ale oriętuje się w większości zagadnień. Cool
SHEERIF
SHEERIF
Poziom 10
Poziom 10

Male
Taurus Dragon
Exp : 513
SP : 594
Sława : 13

Powrót do góry Go down

PKT Jutsu w odniesieniu do stopni. Empty Re: PKT Jutsu w odniesieniu do stopni.

Pisanie  SHEERIF Listopad 5th 2008, 18:59

Sory że wrzuca posta pod postem ale to do tematu Warhammer.